Sanat ve Teknolojide de Altın Başarılar

Başarının Altın Yılı Altınşehir Okulları… Altınşehir Okulları, başarı dolu bir yılın daha gururunu yaşıyor. Kültür ve sanatta, resim yarışmalarında öğrencilerimizin gösterdiği üstün performanslar, okulumuzun eğitimdeki kalitesini bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu yıl, Almina Ketboğa'nın resmettiği çalışmasıyla elde ettiği derece ve First Lego League’de "Hayallerimiz ve Fikirlerimiz Poster’de" kazandığı ödül, başarılarımızın sadece birkaç örneği. Ayrıca, First Lego League Turnuvası’nda Masterpiece kategorisinde birincilik ödülü gibi birçok prestijli ödül de okulumuza kazandırıldı. Sanat ve teknoloji eğitiminde Bursa'nın en başarılı, en iyi okulu olma iddiamızı dahada güçlendirdik.  Altınşehir Okulları olarak, gençlerimiz ve çocuklarımızın her birini altın parçalarımız olarak görüyoruz. Onların mutlu ve başarılı bir geleceğe sahip olmaları için onların kişisel yetenek ve kabiliyetlerini önemseyen, geliştirmeye yönelik evrensel programlar uyguluyoruz. Bu doğrultuda, öğrencilerimizin sanat, spor ve teknolojiyi hem kullanan hem de geliştiren bireyler olarak yetişmeleri amacıyla zengin içerikli programlar oluşturuyoruz. Okulumuzda yürütülen çeşitli projeler ve programlar, öğrencilerimizin entelektüel kimlik kazanmalarına ve çok yönlü bireyler olarak gelişmelerine olanak tanıyor. Öğrencilerimiz, resimden robotik projelere kadar geniş bir yelpazede başarılar elde ederken, aynı zamanda takım çalışması, problem çözme ve yaratıcılık gibi önemli becerileri de geliştiriyorlar. Bu yıl elde edilen başarılar, Altınşehir Okulları'nın eğitimdeki mükemmeliyet anlayışının bir yansımasıdır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, aldıkları kaliteli eğitimle sadece akademik anlamda değil, sosyal ve kültürel alanlarda da kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Altınşehir Okulları olarak, öğrencilerimizin her alanda parlayan bireyler olarak yetişmeleri için çalışmaya devam edeceğiz. Her bir öğrencimizle gurur duyuyor ve onların başarılarının devamını diliyoruz. Geleceğimizin mimarı olan gençlerimiz, sizinle aydınlık bir geleceğe yürüyoruz!

Detaylı Oku

Altınşehir Okulları’ndan İngilizce Eğitiminde Uluslararası Başarı

Altınşehir Okulları, İngilizce eğitiminde uyguladığı evrensel programla öğrencilerinin İngilizce seviyelerini uluslararası düzeye yükseltiyor. Bu kapsamlı eğitim yaklaşımı, öğrencileri sadece dil bilgisiyle donatmakla kalmıyor, aynı zamanda onları uluslararası platformlarda da başarıya taşıyor. Bursa'da İngilizce eğitiminde en iyi okul olma iddiasını, uluslararası sınavlarla da tescilleyen Altınşehir Okulları, anaokulundan liseye, dil eğitimini evrensel bir vizyonla yönetiyor. Altınşehir Okulları öğrencileri, Kanada WCep, Hippo, KGL gibi uluslararası dil yeterlilik sınavlarında yabancı ülkelerde yaşayan rakipleriyle yarışarak üstün başarılar elde ediyor. Kanada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen İngilizce sınavında ve Türkiye temsilcisi ile yapılan mülakat sonucu, öğrencimiz Begüm Çiftçi, Türkiye'de ilk 300'e girerek Bursa'dan seçilen tek öğrenci olarak "Uluslararası Öğrenci" statüsüne geçmiştir. Ortaokul DI (Destination Imagination) Yarışması'nda DI Kulübümüz 2 ödülle dönerken, KGL sınavına katılan 39 öğrencimizden 29'u başarı sertifikası almıştır. Hippo sınavına giren 70 öğrencimizin tamamı başarı sertifikası almaya hak kazanmış ve 6 öğrencimiz yarı finale kalmıştır. Öğrencimiz Demir Kılınç, yarı finallere B2 düzeyinde başarı elde ederek birinci olarak kalmaya hak kazanmıştır. 4 öğrencimiz ise Venedik'te olacak final yedeklerine kalmıştır. Ortaokul JMUN (Junior Model United Nations) Kulübümüz, MEVJMUN'da çalıştayı tamamlayarak 18 öğrencimizin tamamı başarı belgesi almıştır. Ayrıca, uluslararası Gett Lit Okuma Olimpiyatları'nda 4 öğrencimiz başarı sertifikası almıştır. Bu başarıda en önemli faktör, Altınşehir Okulları'nın anaokulundan liseye kadar uzanan, kelime öğrenerek pratik yapmaya ve İngilizceyi daha çok kullanmaya dönük eğitimleridir. Öğrenciler, bu program sayesinde dil becerilerini geliştirirken, aynı zamanda global dünyada da kendilerine yer bulmaktadır. Altınşehir Okulları, İngilizce eğitimindeki bu yaklaşımıyla geleceğin başarılı bireylerini yetiştirmeye devam ediyor.  

Detaylı Oku

Bilim ve Sanatın Şenliği: Altın BilSan

Altınşehir Okulları Bilim ve Sanat Şenliği, bu yıl da birbirinden özel projeler ve sanat çalışmalarıyla, kampüs bahçesini, geleceğin, teknolojinin aydınlığında yeni nesil bir karnavala dönüştürdü. Şenlik dahilinde öğrenciler, yıl boyu hazırladıkları projeleri tanıttı, özel dinleti ve sanat gösterileriyle, şenlik katılımcılarına eşsiz bir gün yaşattı.   

Detaylı Oku

Sporun Altın Yılı, Şampiyonluklarda Altınşehir Yılı

Altınşehir Okulları sportif eğitim ve galibiyetlerde, Bursa’nın en başarılı okulu olmaya devam ediyor. Son 10 yıla neredeyse her branşta; sayısız şampiyonluklar armağan eden Altınşehir Okulları, 2023-2024 okul yılında da bu başarı grafiğini perçinledi. Anaokulundan liseye kadar her öğrencinin kabiliyetlerini doğru yönlendiren spor eğitimi ve sportif branşlaşma programları ile 2024 yılında büyük başarılar elde etti. Kulüpleşmenin köklü bir misyon kazandığı Altınşehir Okulları, bireysel ve takım bazında çok sayıda dereceyle 2024 yılını adeta bir altın yıla dönüştürdü. İşte öğrencilerimizin elde ettiği başarılar: Tenis Milli Eğitimin düzenlediği Okullar arası turnuvada Minik Kızlar Bursa 3.sü oldu. Nilüfer Belediyesi Spor Şenlikleri:  8 Yaş Kızlar 3.lük 8 Yaş Erkekler 1.lik 9 Yaş Kızlar 3.lük 10 Yaş Kızlar 2.lik 11-12 Yaş Kızlar Melis Yeşilkağıt 2.lik Voleybol Nilüfer Spor Şenlikleri: Yıldız Erkekler 2.lik Basketbol Nilüfer 2. Küme: Genç Kızlar 3x3 Bursa 4.lüğü Küçük Kızlar 3x3 Bursa 3.lüğü Küçük Erkekler 3x3 Bursa 3.lüğü Nilüfer Şenliği Turnuvalarında: Genç Kızlar 3x3 Bursa 3.lüğü Küçük Kızlar 3x3 Bursa 3.lüğü Minik Kızlar 3x3 Bursa 2.liği Futbol Okul Sporları 2. Küme Küçük Erkekler Nilüfer Şampiyonu Yüzme Okul Sporları Minikler A Yüzme İl 1.liği 50 Metre Serbest Stil 2.liği 50 Metre Kurbağa Stil 2.liği 50 Metre Sırt Üstü Stil 2.liği Jimnastik Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Okullar arası yarışmalarda: Yıldız Kızlar Aerobik Jimnastik yarışmasında Bursa 3.sü Yıldız Kızlar Sportif Aerobik Bursa İl 1.liği Diğer Başarılar Volkan Aytek – Güreş Grekoromen Stil 92 Kg’da Bursa 1.si Furkan Şahin – Boks 71 Kg’da Bursa 1.si Tolga Dikdemir – Kick Boks Point Fighting branşında Bursa 1.si Okul kurucusu Umut Gökçe; “Sportif başarılar elbette çok kıymetli, ama bizim için daha önemlisi, gençlerimizin yetenekleri doğrultusunda, anaokulundan liseye kadar geliştirip, daha sonra isterlerse, profesyonelleşebilecekleri düzeyde ilerleme yakalamaları. Sporun hem bedensel hem psikolojik gelişimde, disiplin ve sistem kazanımında çok olumlu katkıları olduğunu görüyoruz” dedi. Altınşehir Okulları olarak, öğrencilerimizin elde ettiği bu başarılar ile gurur duyuyor ve her birine, bu başarıda payı olan ailelerine, öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. Spor alanında gösterdiğimiz bu üstün performans, okulumuzun spor eğitimindeki kalitesini bir kez daha ortaya koymuştur. Sporun altın yılı, Altınşehir Okulları’nın yılı.

Detaylı Oku

Altınşehir 2024 Mezuniyet Töreni

BU BİR VEDA DEĞİL, YENİ BİR BAŞLANGIÇ Altınşehir Okulları'nın 2024 mezuniyet töreni, duygu dolu anlarla hatırlanacak bir etkinlik olarak gerçekleşti. Bu yıl da 4, 8 ve 12. sınıf öğrencilerimizi, umut ve başarı dolu geleceklerine uğurladık. Velilerimizin de katılımıyla, unutulmaz bir atmosferde gerçekleşen mezuniyet törenimiz, okul kurucumuz Umut Gökçe’nin açılış konuşmasıyla başladı. Öğrencilerimiz, yıllarca hatırlanacak bu özel gün için heyecanla hazırlandılar. Törende, dönem birincilerinin Şeref Kütüğüne isimlerini çakmaları büyük bir coşku yarattı. Bu anlamlı an, öğrencilerimizin başarısının ve emeklerinin bir nişanesi olarak hafızalara kazındı. Altınşehir Okulları olarak, her birine iyi bir eğitim verdiğimiz gençlerimizin, gelecekte de başarılı bireyler olarak yollarına devam edeceklerine olan inancımız tam. Onların akıllarında ve kalplerinde yer etmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizler, artık birbirinden asla kopmayacak bir aile olduğumuzun bilincindeyiz. Bu mezuniyet töreni, sadece bir son değil, aynı zamanda yeni bir başlangıcın da habercisiydi. Öğrencilerimiz, aldıkları eğitimle geleceğe umutla bakarken, biz de onların başarılarını ve mutluluklarını izlemek için sabırsızlanıyoruz. Altınşehir Ailesi olarak, hep birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Geleceğe Umutla

Detaylı Oku

6. Altın Festival Ayakta Alkışlandı

Bu yıl 6. sı düzenlenen Altın Festival, Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle, "Geçmişten Günümüze Cumhuriyet" temasıyla sahnelendi. Tüm kademelerde eğitim gören Altınşehir Okulları öğrencilerinin tamamının sahne aldıkları müzikal gösteri yaklaşık 2,5 saat sürdü. Çanakkale'den başlayarak, Cumhuriyet'in ilk ilan edildiği o anlamlı tarihe, ordandan da günümüze uzanan özel bir senaryo ile hazırlanan 2024 AltınFest, öğrencilerimizin eşsiz performansıyla, destansı bir görsel şölene dönüştü.  Etkinliğin açılışında konukları selamlayan Altınşehir Okulları Kurucusu Umut Gökçe "Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. yılını, hafızalarda hep kalacak anlamlı bir projeyle taçlandıralım istedik. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, proje danışmanlarımız 3 aydır bu gösteri için çalıştılar. Dilerim, sizin de kalbinizde ve aklınızda güzel izler bırakırız ve bu geceyi cumhuriyet sevdalıları olarak unutulmaz kılarız. Bir mucizeyi gerçekleştirerek, bize dünyanın en güzel vatanını miras bırakan Atatürk'e ve tüm vatan kahramanlarına şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.  Atatürk Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen bu özel projede görev alan herkese , alkışlarıyla bize eşlik eden Altınşehir Ailesi'nin tüm fertlerine sonsuz teşekkürler.       

Detaylı Oku

Yıldız Erkek Voleybol Takımımız Bursa 2. si

Özel Altınşehir Okulları Ortaokul JMUN Klübümüz, İstanbul Mev Basınköy Okulları’nda düzenlenen, Uluslararası MUN Point International JMUN Çalıştayına katılmışlardır.Çalıştaya katılan 18 öğrencimizde süreci başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Detaylı Oku

Altınşehir JMUN Klubümüzden Büyük Başarı

Özel Altınşehir Okulları Ortaokul JMUN Klübümüz, İstanbul Mev Basınköy Okulları’nda düzenlenen, Uluslararası MUN Point International JMUN Çalıştayına katılmışlardır. Çalıştaya katılan 18 öğrencimizde süreci başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Detaylı Oku

Küçük Kızlarımız Bursa 4.sü

MEB Okullar arası Küçük Kızlar 3x3 Turnuvası'na katılan Küçük Kız Basketbol Takımımız Bursa 4.lüğüne ulaştı. Sporcularımızı göstermiş oldukları performanstan dolayı tebrik ediyoruz. Her biriyle gurur duyuyoruz.

Detaylı Oku

Almina Bursa 3. sü

Almina Ketboğa, çizgileri ve renkleriyle 3.lük Kazandı. Çocukların Dünyasında İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu resim yarışmasında, Altınşehir Ailesine bu kıvancı yaşatan ilkokul öğrencimizi tebrik ediyoruz!

Detaylı Oku

Altınşehir Ortaokul Takımımız Bursa 3.cüsü

MEB Okullar Arası 3x3 Turnuvasına katılan okul takımımız kupayla döndü. Daha çok başarılarına tanıklık edeceğiz. Tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.

Detaylı Oku

Boksta Şampiyon Furkan Şahin!

MEB Okullar Arası 1.Küme Boks Müsabakasında öğrencimiz Furkan Şahin, kategorisinde Bursa Şampiyonluğunu kazandı.

Detaylı Oku

Genç Kızlarımız Bursa 4.sü

Genç Kızlarımız Bursa 4.sü MEB Okullar Arası Genç Kızlar 3x3 Turnuvasına katılan Genç Kız Takımımız "Bursa 4. sü oldu🏆 Sporcularımızı göstermiş oldukları performanstan dolayı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Detaylı Oku

Sporda dostluk

Özel Altınşehir Okulları Küçük Futbol Takımımız ve Yıldız Futbol Takımımız Galatasaray Futbol Okulu ile dostluk maçı yaparak, eğlenceli ve mücadeleci performanslarıyla galibiyete uzandılar. Küçük Futbol Takımımız 9-3 skorla, Yıldız Futbol takımımız;12- 1 skorla karşılaşmaları kazanmışlardır. Öğrencilerimizi ve rakip takım Galatasaray Futbol Okulu'nu tebrik ediyoruz.

Detaylı Oku

Uluslararası Hippo English Sınavları’nda İlk 55’teyiz

İngilizce dil eğitimindeki başarımızı, uluslararası düzeydeki sınavla bir kez daha tescilledik! Bu yıl 54 ülkeden 75 bin finalistin katıldığı “Uluslararası İngilizce Hippo Sınavları’nda”okulumuzu temsil eden 5 öğrencimiz, Türkiye'de İlk 55 içinde yer alarak yarı finallere katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, yarı finallerde başarılar diliyoruz. Hedefimiz Venedik ve finaller! Başaracağız!  

Detaylı Oku

İngilizce Eğitimindeki Başarımızı Uluslararası Sınavlarla da Tescilledik

BURSA’NIN İNGİLİZCEYİ “GERÇEKTEN KONUŞTURAN” OKULU Başarısını uluslararası sertifika sınavlarıyla da tescilledi! İngilizce Eğitiminde Bursa'nın en iyi okulu olma hedefiyle, hep daha ileriye ... “Anaokulundan, ilkokuldan İngilizce” mottosuyla, dil eğitiminde son 5 yılda ciddi bir dönüşüm başlatan Altınşehir Okulları, bu yıl düzenlenen uluslararası sınavlarda önemli başarılara imza atarak, uluslararası yeterlilik seviyesinde İngilizcenin öğrenilebileceğini kanıtladı. Kanada WCEP Lise Öğrenci Değişim Programında Türkiye genelinde “İlk 300’e girme başarısı” 40 ülkenin katılımcısı olduğu KGL Contest’de, İngilizcede uluslararası yeterlilik düzeyi kabul edilen Score Sertifikası almaya hak kazanan 29 öğrenci. Yine KGL Contest’de, çok az katılımcının yeterli görüldüğü 2. aşamaya geçebilme başarısı gösteren 8 öğrenci. GETT LITT Okuma Olimpiyatları’nda İngilizcesi, uluslararası düzeyde bulunan 8 öğrenci Sadece bu yıl, Kasım ve Aralık aylarında tamamı İngilizce sahnelenen 3 büyük etkinlik, müzikal ve Tea Time organizasyonu. JMune’da ulusal çapta çok önemli bir etkinliğe doğrudan davet alan ortaokul JMune takımımız. Tamamı İngilizce sürdürülen Destination Imagination Instant İstanbul’da 2 Grup 1.liği   Altınşehir Okulları’nın eğitim hayatına başladığı günden buyana akademik gelişim ve İngilizce eğitimine ciddi önem verdiğini ifade eden okul kurucusu Umut Gökçe, “Kararlı duruşumuzun, dil eğitiminde evrsensel vizyonumuzun sonuçlarını şimdi alıyoruz. Bu yönde ciddi emek verdik, program gelişimine önemli yatırımlar yaptık. Dil eğitimini gerçekten de söz verdiğimiz gibi; anaokulundan, ilkokuldan liseye taşıyoruz” dedi.   Altınşehir Okulları’nın Dil Koordinatörü Derya Gizlenci, bu yıl yakaladıkları başarıların uluslararası düzeyde olduğunun altını çizerek “Beklediğimiz, daha da büyüyeceğine fazlasıyla inandığımız bir tablo, asıl ilkokuldan okulumuzun sistemiyle gelen öğrencilerimizle gelecek 5 yılda, çok daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz. Tek hedefimiz, tüm öğrencilerimizin, akademik eğitimlerine isterlerse yurt dışında da devam edebilecek İngilizce yeterliliğine sahip olmaları” şeklinde konuştu. İngilizce eğitiminde bir üst seviyeye geçiş için teknolojiden de yararlanacaklarını ifade eden Altınşehir Okulları Kurucusu Umut Gökçe “7/24 devam edecek gelişim ve öğrenim süreci için, yapay zeka destekli teknolojileri de birkaç ay içinde öğrencilerimizin kullanımına sunacağız. Okulumuzda okuyan tüm öğrencilerin mezun olurken, rahatlıkla yurt dışında eğitim ve sosyal yaşamlarına devam edebilecekleri düzeyde İngilizce bilmelerini istiyoruz” dedi.

Detaylı Oku

Sporda başarı bizim işimiz

Bursa Okullar arası Minikler Kort Tenisi İl Birinciliği müsabakalarında, Minik Kız Tenis Takımımız, Bursa 3.sü olmuştur. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Detaylı Oku

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı Altınşehir’de

Özel Altınşehir Okulları Ailesi olarak, Fenerbahçe Voleybol A Takımı Sporcularını okulumuzda ağırlamaktan büyük bir keyif ve heyecan duyduk.

Detaylı Oku

Technogold’dan Büyük Başarı

Özel Altınşehir Okulları Robotik Takımımız Technogold’dan büyük başarı!!! Bilim Kahramanları Derneği FIRST LEGO League Challenge Turnuvaları kapsamında Eskişehir’de düzenlenen ve 11 farklı ilden 23 takımın katıldığı turnuvada Öz Değerler Kategorisinde 1.lik ödülü almıştır. Takımımızla gurur duyuyoruz. Emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Detaylı Oku

Yıldız Kızlar Aerobik Cimnastik Bursa 3.leri Altınşehir’den

Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bursa Okul Sporlarının düzenlediği okullararası "Yıldız Kızlar Aerobik Cimnastik" yarışmasında okul takımımız Bursa 3.sü olmuştur. Takımımız öğrencilerini ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Detaylı Oku

Yıldız Kızlar Aerobik Cimnastik 1.si Altınşehir’den

Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bursa Okul Sporlarının düzenlediği "Yıldız Kızlar Sportif Aerobik Cimnastik "yarışmasında Okulumuz 6.Sınıf öğrencilerinden Işıl Ünal Bursa il 1.si olmuştur. Öğrencimizi bu güzel başarısından dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Detaylı Oku

Özgür Bolat “Mutlu ve Başaralı Çocuk Yetiştirmenin” Fark Yaratan İnceliklerini Anlattı

Altınşehir Okulları, 7 Ocak 2024 Pazar günü Merinos AKM'de Eğitim Bilimci Dr.Özgür Bolat'ı konuk etti. Bursalı ebeveynlerin katılımıyla düzenlenen seminerde Bolat, ‘’Çocuk yetiştirmek kendini yetiştirmektir. Kendinizle kurduğunuz ilişki çocuğunuzla kurduğunuz ilişkiyi belirliyor. Kendini yargılayan çocuğu da yargılıyor. Dış kaynaklılar koltuktan güç alır, iç kaynaklılar koltuğa güç verir. Dış kaynaklılar ne olmak istiyorum sorusunu sorar, iç kaynaklılar ne yapma istiyorum sorusunu sorar." dedi. "Dış kaynaklıların hedefi vardır, iç kaynaklıların vizyonu vardır" bilgilendirmesini yapan Bolat "Dış kaynaklı öğretmen müfredatı yetiştirir, iç kaynaklı öğretmen çocuğu yetiştirir. Dış kaynaklı insan gemiyle ilgilenir, iç kaynaklı insan limanla ilgilenir, gidecek bir yeri vardır onun. Eğer sizde dış kaynaklı iseniz iç kaynaklıya yolculuk yapabilmeniz için; ben nasıl anlam yaratıyorum bunu bulmanız lazım. Ebeveynlikte ne bu? Dış kaynaklı ebeveynlikte kendi ihtiyacı karşılanmayınca sinirleniyor. İç kaynaklı bireyler çocuğun temel ihtiyacını anlıyor’’ şeklinde konuştu.   

Detaylı Oku

8. Sınıflar Matematik Kampı Başladı

15 - 16 - 17 ocak tarihlerinde 8. sınıf öğrencilerimize yapılacak olan matematik kampımızda , öğrencilerimizin yeni nesil sorularda okuduğunu anlama , sorulara bakış açısı , okudukları soruların cevaplarına nerden veya hangi noktadan başlayacakları ile ilgilii paylaşımlar yapılacaktır. Kampımız her gün 4 saat üst üste ful yeni nesil soru çözüm şeklinde sürecek , anlaşılamayan ve çözülemeyen sorular üzerinden konu anlatımı yapılarak program sonlandırılacaktır.

Detaylı Oku

Kanada Öğrenci Değişim Programına Kabul Edilen Bursa’dan Tek Öğrenci: Begüm Çiftçi

Öğrencimiz Begüm Çiftçi, Kanada Öğrenci Değişim Programına kabul edilen Türkiye genelindeki 300 Bursa'daki tek öğrenci oldu. Dönüşüm Türkiye Millî Eğitim Bakanlığı ile Kanada Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında başlatılan Öğrenci Değişim Programına, yeterlilik gerektiren oldukça zor sınavları geçerek kabul edilme başarısı gösteren 8. Sınıf öğrencimiz Begüm Çiftçi’yi ve ailesini tebrik ediyoruz. Onun bu başarısında emeği olan İngilizce öğretmenlerimizle, akademik gelişimize değer katan öğretmenlerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Detaylı Oku

Altınşehirliler’den Başkent Çıkarması

Altınşehir Okulları Anadolu ve Fen Lisesi olarak gerçekleştirdiğimiz ‘’Ankara Gezi’’sinde öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü ebedi istirahatgâhında ziyaret edip ardından da PDR birimi tarafından öğrencilerimize yönelik mesleki rehberlik kapsamında öğrencilerimizin üniversite ve bölümleri tanıması, üniversite sınavına hazırlık sürecinde öğrencilerimizin motivasyonlarının arttırılması ve meslek seçimlerine katkı sağlaması amacıyla Ortadoğu Teknik (ODTÜ) ve Bilkent Üniversitesi ile  gezimize devam ettik. Bu süreçte öğrencilerimiz kariyer planlamalarına yardımcı ve seçimlerinde yol gösterici olması için üniversite kültürü, olanakları , üniversitelerin fakülte ve bölümleriyle ilgili merak ettikleri tüm sorularına bizleri karşılayan ODTÜ ve BİLKENT Üniversitesi rehberlerinden aydınlatıcı yanıtlar aldılar. Öğrencilerimize yeni motivasyonlarıyla birlikte başarılar diler, başta PDR Birimimiz olmak üzere gezide öğrencilerimize eşlik eden öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Detaylı Oku

Bursa Şampiyonu Tolga, Türkiye Şampiyonasında Yarışacak

Altınşehir Okulları Fen Lisesi 9. sınıf öğrencilerimizden Tolga Dikdemir, Bursa Okullar Arası Kickboks Point Fighting Gençler B kategorisinde Bursa Şampiyonu olarak, okulumuzu Türkiye şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı. Tolga'ya başarılar diliyoruz. Altınşehir Ailesi hep yanında olacak.

Detaylı Oku

4. Sınıf Öğrencilerimizden Yüzde 100 İngilizce Müzikal

Altınşehir Okulları Bilingual -Çift Dil 4.sınıf öğrencilerimiz, hem çok renkli, hem de seyir keyfi oldukça yüksek, dinamik bir müzikalle ailelerimizin karşısına çıktı. 4.sınıflarımızlarımızın  İngilizce sergiledikleri gösterileri; müzik , drama ve görsel sanatlarla harmanlayarak sahneye taşındı. Hep birlikte çok eğlendiğimiz, hem öğrencilerimizin hem öğretmenlerimizin hem de ailelerimizin keyifle paylaştıkları bir gün geçirdik.

Detaylı Oku

Kort Tenisi Sonbahar Kupasında 2. Melis Yeşilkağıt

4A Sınıfı öğrencilerimizden Melis Yeşilkağıt,  8 9 10 Yaş Kort Tenisi Sonbahar Kupası Türkiye Serisinde 2. oldu. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.  

Detaylı Oku

Dr. Özgür Bolat ile “Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?” Semineri

Sayın Dr Özgür Bolat’ın deyimi ile ‘Ben, sadece ben olduğum için değerliyim" diyen çocuk mutlu olur, ifadesinin derinlerine ineceğiz. Sorularla ve çözümlerle büyüyeceğiz.  "Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir? 7 Ocak 2024 Pazar Günü Saat: 14:00 Merinos Osmangazi Salonu'nda yapılacak bu çok özel eğitim seminerine tüm anne ve babalar davetli. Seminerimize katılım sınırlı olduğundan katılmak için aşağıdaki butonu tıklayarak kayıt oluşturmanızı rica ederiz. SEMİNER KAYIT İÇİN https://forms.gle/pDr2bjkU946UcFuWA   

Detaylı Oku

YKS’de En İyi Sonuç İçin Soru Çözüm Kütüphanesi

Altınşehir Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri, tüm konulardan farklı zorluk derecesine sahip binlerce soruya, Altınşehir Soru Çözme Kütüphanesi ile ulaşacak. YKS hazırlığı yapan öğrencilerin diledikleri zaman kullanabilecekleri Soru Çözme Kütüphanesi'nde Deneme Sınavlarına erişim imkanı da bulunuyor.   

Detaylı Oku

İngilizce Pratiği İçin Daha Lezzetlisi Yok : Gold Cafe Açıldı

Altınşehir Okulları'nın yeni İngilizce eğitimi vizyonu dahilinde açılan Gold Cafe, öğrencilere yaşayan ortamında İngilizce pratiği yapmalarına imkan tanıyor. Cafe sınırları dahilinde iletişim dili İngilizce.       

Detaylı Oku

MEB Kanada Öğrenci Değişim Programı Nedir?

Bu yıl okulumuzun da dahil olduğu Milli Eğitim Bakanlığı Kanada Öğrenci Değişim Programı Hakkında Bilgilendirme  Lise değişim programı milli eğitim bakanlığımızın da desteklediği / onayladığı bir programdır. 14-18 yaş grubundaki lise öğrencilerinin sene kaybetmemesine imkan tanıyarak yurt dışında lise değişim programı öğrencisi olarak eğitim ve öğrenim görmesine imkan tanıyan bir programdır. Öğrenciler uluslararası öğrenci kabul etme yetkisine sahip olan liselere bu program sayesinde gidebilirler. Gittikleri ülkelerde 6 aydan 4 yıla kadar kısa ya da uzun dönemli kalmaları imkan dahilindedir. Eğitim periyotları ülkeden ülkeye farklılık gösterebilmektedir. Kanada Lise Değişim Programının Öne Çıkan Artıları Kanada'da devlet liseleri ağırlıktadır. Bu sebeple eğitim maliyeti çok daha ekonomiktir. Eğitim programı olarak oldukça kaliteli bir ülkedir. Güvenlik alanında dünyanın en iyi göstergelerine sahip ülkelerden biridir. Kanada oldukça güvenli bir ülkedir.  Sosyo ekonomik seviye, ekonomik gelişmişlik oldukça yüksektir.  Kanda'da anadil olarak hem İngilizce hem de Fransızca konuşulmaktadır. Lise değişim programıyla Kanada'da bulunur ve lise eğitiminizi Kanada'da alırsanız iyi bir eğitim görmenin yanında dilinizi geliştirme imkânınız da olur. Ülkede aktif olarak 2 dil konuşulduğu için İngilizcenizi geliştirirken aynı zamanda Fransızcanızı da geliştirme imkânınız olur. Kanada'daki Lise Tipleri Nelerdir? Henüz üniversiteye başlamadan anadiliniz gibi İngilizce konuşmaya başlamak istemez misiniz? Hatta Fransızca öğrenip iki dil bilerek liseden mezun olmak sizce de harika değil mi? Gelin birlikte Kanada'daki lise türlerini inceleyelim! Kanada'da Devlet Lisesi Eğer başarılı bir öğrenciyseniz Kanada'da devlet liselerinde eğitim görebilirsiniz. Kanada'da devlet lisesinde eğitim görmek maliyet açısından çok rahat bir lise eğitimi geçirmenizi sağlayacaktır. Amerika gibi diğer ülkelere oranla Kanada'da eğitim görmeniz çok daha hesaplı olacaktır. Kanada’nın uluslararası öğrencileri kucaklayan eğitim sistemi ve genişletilmiş kabul şartları devlet lisesi tercih edilme sıralamasını üst seviyelere taşımaktadır. Kanada Lise Değişim Programı Kabul Şartları Dil yeterlilik sınavından istenilen puan aralığında olmak Not ortalamanız başvuracağınız okula uygun olmalıdır Not dökümü Öğrenci belgesi Mülakat Pasaport Vize Kanada'da Lise Değişim Programı ve Konaklama Kanada'da Aile Yanında Konaklama Ana dili İngilizce olan ev sahibi aileler; okulların yıllardır seçtiği, güvenilir ve önceki öğrencilerden referansları olan ailelerdir. Öğrencinin okula, çevreye ve kültüre uyum sağlamasına yardımcı olurlar. Öğrenci güvenli ve sıcak bir ortamda yaşarken, beslenme gereksinimi ev sahibi aileler tarafından 3 öğün olarak karşılanır. Kanada'da Öğrenci Yurdunda Konaklama Bu yurtlar, kız ve erkek öğrenciler için ayrıdır. Her yurtta öğrencilerle birlikte kalan sorumlu öğretmenler bulunur ve öğrenciler herhangi bir sorunları olması halinde bu öğretmenlere başvururlar. Yatılı yurtların en büyük avantajlarından biri neredeyse tamamı yabancı olan öğrencilere, zengin okul dışı etkinlikler sunmasıdır.

Detaylı Oku

Altınşehirli Gençler Kanada MEB Dil Sınavında % 90 Başarı Yakaladı

Bu yıl dahil olduğumuz Milli Eğitim Bakanlığı Kanada Öğrenci Değişim Programı'nda önemli bir başarıya imza attık. Altınşehir Okulları olarak Kanada MEB Dil sınavına giren öğrencilerimizin yüzde 90 oranında başarılı olup, mülakata davet edilmeye hak kazanmışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder , başarılarının devamını dileriz. Tam Yıl Öğrenci Değişim Programı, öğrencilerin sene kaybı olmadan ülkelerine dönmelerine ve kendi ülkelerindeki eğitimlerine kaldıkları yerden devam etmelerine olanak tanır. Öğrenci Kanada'da okuduğu yılın denkliğini İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alarak eğitimine kendi okulunda devam edebilir.  

Detaylı Oku

DI/JMUN Kulübümüze 2 Ödül Birden

Altınşehir Ortaokulu 5.sınıflarımız İngilizce DI/JMUN Klübü olarak katıldığımız DI Instant Yarışlarında Altınşehir Bees 2 Takımımız "The Namsan Seoul Tower Award Ödülüne" Altınşehir Bees 1 takımımız ise ünlü fizikçi "Hawking’s Time Travel Ödülüne" layık görüldüler. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarını desteklemeye devam edeceğimizi, onlarla gurur duyduğumuzu vurgulamak istiyoruz

Detaylı Oku

Derin, Kort Tenisinde 2. Oldu

3. Sınıf Öğrencilerimiz'den Derin Akdeniz T.T.F 'nin Düzenlemiş Olduğu 8-9 Yaş Hafta Sonu Kort Tenisi Müsabakalarında Grup 2.si Olmuştur. Öğrencimizi Tebrik Eder Başarılarının Devamını Dileriz.

Detaylı Oku

Gelişim Akademik Değerlendirme Toplantıları ile Başarıyı Büyütüyoruz

Altınşehir Okulları olarak Anaokulundan Liseye kadar her kademede öğrencilerimizi akademik, sosyal, bilişsel ve psikolojik olarak her alanda takip edip, hazırlanan dosya ve dokümanlarla velilerimize bilgi verdiğimiz toplantılarımızdır. Anaokulu ve İlkokul kademelerinde Gelişim Değerlendirme, Ortaokul ve Lise Kademelerinde Akademik Değerlendirme olarak adlandırdığımız toplantılara 4. Sınıftan itibaren öğrencilerimizde katılır. Amacımız öğrencimizle ilgili pozitif gidişatı aktarmanın yanında, geliştirilmesi gereken yönler için farkındalık yaratıp kısa ve uzun vadeli hedefler belirleyerek yol haritası oluşturmaktır. Görüşmeler her öğrenci için bireysel yapılmakta ve belirlenen hedefler ilgili kişiler tarafından takip edilerek velilerimize geri bildirimde bulunulmaktadır.   Yılda iki kez yapılan toplantılara Okul Müdür Yardımcısı, Sınıf veya Koç öğretmeni, Psikolojik Danışman ve velimiz katılarak detaylı değerlendirme yapılır. Eğitim sürecinde çocuğun başarısı ve mutluluğu için özne olan bireylerin bir arada yaptığı şeffaf ve detaylı değerlendirmelerle öğrencilerimizi tüm alanlarda destekliyoruz.

Detaylı Oku

MUN Çalıştayına Press Ekibi ile Katıldık

Altınşehir Lise MUN Klübü olarak, MUN Çalıştayına Press ekibi ile katılım sağladık.MUN Model United Nations kavramı Türkçe'de "Model Birleşmiş Milletler" anlamına gelmektedir. Öğrencilerimiz sürece içinden dahil olarak, bireysel gelişimlerine katkı sağladılar. Anadili İngilizce olan bu etkinlikte görev alan öğrencilerimizi gelecek MUN'lerde başka ve önemli görevlerde göreceğiz.

Detaylı Oku

Robotik Takımımız First Lego League Challenge için Hazırlanıyor

Robotik takımımız Technogold , Bilim kahramanları Derneği FIRST®️ LEGO®️ League Challenge turnuvası kapsamında gezilerine devam ediyor. Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr.İbrahim Öztahtalı'yı ziyaret eden takımımız sezon teması ile alakalı sorular sorup bilgiler edindi. Takım Koçluğunu Halil Bulut un yaptığı takım üyeleri bu sezon kendi hobi ve ilgi alanlarını başkalarıyla paylaşmayı öğrenirken aynı zamanda müzeler, tiyatrolar ve diğer sanat alanlardaki uzmanlar hakkında bilgiler edinecekler. Takımımıza turnuva sürecinde başarılar diliyoruz.

Detaylı Oku

2 Resim Yarışmasından 2 Ödül Altınşehir Okulları’na

Dalin'in düzenlemiş olduğu 23 Nisan Resim yarışmasında ödül alan 1.sınıf öğrencimiz Almina Ketboğa'yı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu "Su Tasarrufu" resim yarışmasında ödül alan 1.sınıf öğrencimiz Güneş Ece Soy'u gösterdiği üstün başarıdan dolayı tebrik ederiz.  [caption id="attachment_619" align="aligncenter" width="1024"] Almina Ketboğa[/caption] [caption id="attachment_618" align="aligncenter" width="1024"] Güneş Ece Soy[/caption]

Detaylı Oku
Sohbet penceresi aç
Canlı Destek
Merhaba, 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?