İngilizce Eğitimindeki Başarımızı Uluslararası Sınavlarla da Tescilledik

27 Mart 2024
  • Paylaş :

BURSA’NIN İNGİLİZCEYİ “GERÇEKTEN KONUŞTURAN” OKULU

Başarısını uluslararası sertifika sınavlarıyla da tescilledi! İngilizce Eğitiminde Bursa'nın en iyi okulu olma hedefiyle, hep daha ileriye ...

“Anaokulundan, ilkokuldan İngilizce” mottosuyla, dil eğitiminde son 5 yılda ciddi bir dönüşüm başlatan Altınşehir Okulları, bu yıl düzenlenen uluslararası sınavlarda önemli başarılara imza atarak, uluslararası yeterlilik seviyesinde İngilizcenin öğrenilebileceğini kanıtladı.

  • Kanada WCEP Lise Öğrenci Değişim Programında Türkiye genelinde “İlk 300’e girme başarısı”
  • 40 ülkenin katılımcısı olduğu KGL Contest’de, İngilizcede uluslararası yeterlilik düzeyi kabul edilen Score Sertifikası almaya hak kazanan 29 öğrenci.
  • Yine KGL Contest’de, çok az katılımcının yeterli görüldüğü 2. aşamaya geçebilme başarısı gösteren 8 öğrenci.
  • GETT LITT Okuma Olimpiyatları’nda İngilizcesi, uluslararası düzeyde bulunan 8 öğrenci
  • Sadece bu yıl, Kasım ve Aralık aylarında tamamı İngilizce sahnelenen 3 büyük etkinlik, müzikal ve Tea Time organizasyonu.
  • JMune’da ulusal çapta çok önemli bir etkinliğe doğrudan davet alan ortaokul JMune takımımız.
  • Tamamı İngilizce sürdürülen Destination Imagination Instant İstanbul’da 2 Grup 1.liği

 

Altınşehir Okulları’nın eğitim hayatına başladığı günden buyana akademik gelişim ve İngilizce eğitimine ciddi önem verdiğini ifade eden okul kurucusu Umut Gökçe, “Kararlı duruşumuzun, dil eğitiminde evrsensel vizyonumuzun sonuçlarını şimdi alıyoruz. Bu yönde ciddi emek verdik, program gelişimine önemli yatırımlar yaptık. Dil eğitimini gerçekten de söz verdiğimiz gibi; anaokulundan, ilkokuldan liseye taşıyoruz” dedi.  

Altınşehir Okulları’nın Dil Koordinatörü Derya Gizlenci, bu yıl yakaladıkları başarıların uluslararası düzeyde olduğunun altını çizerek “Beklediğimiz, daha da büyüyeceğine fazlasıyla inandığımız bir tablo, asıl ilkokuldan okulumuzun sistemiyle gelen öğrencilerimizle gelecek 5 yılda, çok daha iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz. Tek hedefimiz, tüm öğrencilerimizin, akademik eğitimlerine isterlerse yurt dışında da devam edebilecek İngilizce yeterliliğine sahip olmaları” şeklinde konuştu.

İngilizce eğitiminde bir üst seviyeye geçiş için teknolojiden de yararlanacaklarını ifade eden Altınşehir Okulları Kurucusu Umut Gökçe “7/24 devam edecek gelişim ve öğrenim süreci için, yapay zeka destekli teknolojileri de birkaç ay içinde öğrencilerimizin kullanımına sunacağız. Okulumuzda okuyan tüm öğrencilerin mezun olurken, rahatlıkla yurt dışında eğitim ve sosyal yaşamlarına devam edebilecekleri düzeyde İngilizce bilmelerini istiyoruz” dedi.

Sohbet penceresi aç
Canlı Destek
Merhaba, 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?