Sanat ve Spor Eğitimi

Profesyonel Düzeye Taşınabilir Sanat ve Spor Gelişimi

AYRICALIKLI BİR SANAT EĞİTİMİ İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ…

Altınşehir Okullarında, anaokulundan itibaren öğrencilerimiz sanat eğitimimizde her türlü araç gereç, yöntem ve tekniklerle yaratıcılıklarını özgün çalışmalara dönüştürürler. Verdiğimiz sanat eğitimi ve düzenlediğimiz etkinliklerde öğrencilerimizin sanatsal bakış açısı edinmelerini amaçlıyoruz.

SANAT EĞİTİMİNDE AMACIMIZ;
  • Estetik duygusunu geliştirmeyi,
  • Güven ve sorumluluk duygularını geliştirmeyi,
  • Bireysel farklılıklarını farkedebilmeyi,
  • İlgi alanlarını ve yaratıcı yönlerini keşfetmelerini,
  • Hayal edebilme yeteğini geliştirmeyi,
  • Yeteneklerini keşfetmeyi

Bir ilki gerçekleştiren Altınşehir Okulları öğrencilerimizin yaratıcılığını geliştirmek için doğru zamanda doğru adımlar atarak bunu uygulamaktadır. Her öğrencinin kendini yönlendirebileceği ve ifade edebileceği kulübünün olması bunun şekil almış halidir. İkokul biriminde uygulanan disiplinler arası çalışma modelinde ise öğrencilerimiz, diğer akademik ders başlıklarında gördüğü temaları Sanat derslerinde de eş zamanlı görerek ve uygulayarak hem kalıcı hem de bütünsel yolla öğrenmeyi gerçekleştirmektedir.

Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar.

Büyük önderimizin de dile getirdiği gibi “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” Mustafa Kemal Atatürk 

ALTINŞEHİR OKULLARI

SANAT KULUPLERİMİZ

Devamlılık ve gelişim vizyonunda sanat eğitimi bir Altınşehir Okulları geleneğidir. Anaokulu veya ilkokulda, sanat veya sporun belli bir alanında yeteneği olduğu saptanan gençler, özgür seçim haklarını kullanarak, ortaokul ve lise gibi üst kademelerde de, bu yeteneklerini teknik ve kondüsyon anlamında geliştirmeye teşvik edilirler.

Seramik

El Sanatları

Seramik

Altınşehir Okulları seramik atölyelerinde öğrencilerimize çamurdan çeşitli formlar oluşturma, çeşitli kil tekniklerini öğrenme ve seramik eserlerini boyama gibi konularda eğitim veriyoruz. Çamuru şekillendirme çocuklar için temel bir derstir, yaptıkları her eylemin dışarıdaki dünyayı etkilediğini anlamalarına yardım eder. Seramik çamurunu şekillendirirken, her hareketlerine dikkat etmek zorunda kalırlar – çamur çok mu kalın, daha uzun mu yapmak istiyorum, köpeğin kuyruğu nasıl görünmeli vb… Onları düşünmeye ve yarattıkları şey hakkında plan yapmaya zorlar.

El Sanatları

Altınşehir Okulları El Sanatları Atölyeleri motor beceri, zihnin kaslara yapmasını istediği şeyi, bireyin hassas bir şekilde yerine getirebilme yeteneğini tanımlar. Temel olarak bu, vücudunuzun bileşenlerini doğru zamanda, doğru bir şekilde hareket ettirerek etkili bir şekilde kullanma yeteneğidir. Çocuklar yaratıcılıklarını geliştirirken ellerinin ne kadar güçlü bir alet olduğunu keşfederler. El-göz koordinasyon becerileri kalem tutma, düzgün yazı yazma becerilerini olumlu yönde etkiler.

ALTINŞEHİR OKULLARI

EĞİTiM GALERİSİ

Kişisel yetenekleri anaokulundan ilkokula liseye kadar takip eden ve istenirse profesyonel düzeye çıkartılacak alt yapı ve teknik bilgi ile donatan Altınşehir Okulları, her çocuğun sevdiği, kabiliyetlerinin uygun olduğu bir branşta yükselmesini & gelişmesini amaçlamaktadır.

Sohbet penceresi aç
Canlı Destek
Merhaba, 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?