Altınşehir Okulları’ndan İngilizce Eğitiminde Uluslararası Başarı

5 Haziran 2024
  • Paylaş :

Altınşehir Okulları, İngilizce eğitiminde uyguladığı evrensel programla öğrencilerinin İngilizce seviyelerini uluslararası düzeye yükseltiyor. Bu kapsamlı eğitim yaklaşımı, öğrencileri sadece dil bilgisiyle donatmakla kalmıyor, aynı zamanda onları uluslararası platformlarda da başarıya taşıyor. Bursa'da İngilizce eğitiminde en iyi okul olma iddiasını, uluslararası sınavlarla da tescilleyen Altınşehir Okulları, anaokulundan liseye, dil eğitimini evrensel bir vizyonla yönetiyor.

Altınşehir Okulları öğrencileri, Kanada WCep, Hippo, KGL gibi uluslararası dil yeterlilik sınavlarında yabancı ülkelerde yaşayan rakipleriyle yarışarak üstün başarılar elde ediyor. Kanada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen İngilizce sınavında ve Türkiye temsilcisi ile yapılan mülakat sonucu, öğrencimiz Begüm Çiftçi, Türkiye'de ilk 300'e girerek Bursa'dan seçilen tek öğrenci olarak "Uluslararası Öğrenci" statüsüne geçmiştir.

Ortaokul DI (Destination Imagination) Yarışması'nda DI Kulübümüz 2 ödülle dönerken, KGL sınavına katılan 39 öğrencimizden 29'u başarı sertifikası almıştır. Hippo sınavına giren 70 öğrencimizin tamamı başarı sertifikası almaya hak kazanmış ve 6 öğrencimiz yarı finale kalmıştır. Öğrencimiz Demir Kılınç, yarı finallere B2 düzeyinde başarı elde ederek birinci olarak kalmaya hak kazanmıştır. 4 öğrencimiz ise Venedik'te olacak final yedeklerine kalmıştır.

Ortaokul JMUN (Junior Model United Nations) Kulübümüz, MEVJMUN'da çalıştayı tamamlayarak 18 öğrencimizin tamamı başarı belgesi almıştır. Ayrıca, uluslararası Gett Lit Okuma Olimpiyatları'nda 4 öğrencimiz başarı sertifikası almıştır.

Bu başarıda en önemli faktör, Altınşehir Okulları'nın anaokulundan liseye kadar uzanan, kelime öğrenerek pratik yapmaya ve İngilizceyi daha çok kullanmaya dönük eğitimleridir. Öğrenciler, bu program sayesinde dil becerilerini geliştirirken, aynı zamanda global dünyada da kendilerine yer bulmaktadır.

Altınşehir Okulları, İngilizce eğitimindeki bu yaklaşımıyla geleceğin başarılı bireylerini yetiştirmeye devam ediyor.

 

Sohbet penceresi aç
Canlı Destek
Merhaba, 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?