Öğrenci Dostu Kampüs

Özel Altınşehir Okulları; modern kampüsü ve tesisleriyle çağdaş dünyanın tüm olanaklarını Altınşehirliler ile buluşturan bir yaşam alanıdır. 12.000 metrekare üzerine kurulmuş olan Özel Altınşehir Okulları kentin en nitelikli yaşam alanları arasında ilk sırada yer alan Nilüfer ilçesi’nin Özlüce Bölgesinde yer almaktadır. Okulumuz 1000 öğrenci kapasiteli olup çocuk akademisi, ilkokul, ortaokul, fen ve anadolu lisesinden oluşmaktadır.. Temiz ve bakımlı çevresi, düzenli trafiği ve güvenli ortamı, Altınşehir Okulları’nın öne çıkan diğer özellikleridir.

    Spor tesisleri, sanat atölyeleri, Londra Sokağı, yapay zeka sınıfı ve bilgisayar laboratuvarı, kütüphanesi, kafeteryası ve okul günlerinde açık sağlık merkezi ile bir okul kampüsünde bulunması gereken bütün imkanlar öğrencilerin hizmetindedir.

 

Destination İmagination Kulübümüz

Okulumuz 5.sınıf öğrencilerimiz yoğunlaştırılmış İngilizce programlarını tamamlarken DI Klübümüzle birlikte her yıl düzenlenen DI Yarışmalarına katılırlar. Destination Imagination Türkiye, çocukların ve gençlerin okulda, kariyerlerinde ve tüm yaşamlarında başarılı olabilmek için onlara ihtiyaçları olan becerileri öğretmeyi amaç edinmiş kar amacı gütmeyen bir eğitim programıdır. STEAM (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) eğitiminin sanat ve sosyal girişimcilikle harmanlandığı proje tabanlı öğrenme programını Türkiye’de uygulayan Destination Imagination Türkiye, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirdiği öğrenme ortamları yaratmayı hedeflemektedir. Kulüp çalışmalarımızda İngilizceyi neden bu kadar değerli buluyoruz. Yabancı diller koordinatörümüz Derya Gizlenci açıkladı. 

Destination Imagination Türkiye sayesinde öğrenciler, Yaratıcı & Eleştirel Düşünme, Takım Çalışması Problem Çözme Risk Alma Proje Yönetimi Sabır Özgüven gibi 21. yüzyıl becerileri kazanmaktadır. Dünyada ve Türkiye’nin en prestijli okullarının yer aldığı DI Etkinliklerinde okulumuz öğrencileriyle yer almaktan ve onları her açıdan desteklemekten gurur duymaktayız.

 

JMUN VE MUN Kulübümüz

Nedir bu MUN?

UN – Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır. Kulüp çalışmalarımızda İngilizce, yaşayan ortamında sürdürülür. Yabancı Diller Koordinatörümüz Derya Gizlenci bilgilendirdi 

Öğrenciler bir problemin çözümünde ya da bir fikrin savunulmasında farklı yaklaşım şekilleri ve çözüm yolları ararlar. Analitik düşünme becerilerini de geliştiren MUN toplantılarında öğrenciler muhakeme yapmayı, uzlaşmayı, empati yapabilmeyi, objektif olabilmeyi, müzakere konusunu sunan delege açısından konuya bakabilmeyi, kişilere ve fikirlere saygı duymayı ve  saygı çerçevesinde düşüncelerini söyleme konusunda pratik yaparlar. Öğrenciler dünyadaki problemlere başka ulusların bakış açısıyla bakabilmeyi öğrenirler. Farklı coğrafyalarda bulunan ülkelerin siyasi, idari, coğrafi, sosyal ve ekonomik yönleri hakkında da derinlemesine bilgi sahibi olurlar.

MUN çalışmaları en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilir. Model United Nations çalışmaları Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletlerin yanı sıra Harvard gibi saygıdeğer üniversiteler ve eğitim kuruluşları tarafından da desteklenmektedir. JMUN ya da MUN çalışmalarına katılan öğrencilere verilen sertifikalar ise öğrencilerin ileri yaşamlarında CV’lerine ekleyebilecekleri önemli akademik belge niteliğindedir. 

Okulumuz her sene MUN Klübü öğrencileriyle ülkemizde düzenlenen MUN Etkinliklerinde  çeşitli görevlerde yer alır.İlerleyen yıllarda kendi MUN etkinliklerimizle Bursa’da fark yaratmaya aday olacağız.

MUN konferanslarının dili İngilizcedir 

Spor Kulupleri

Altınşehir Okulları; bir spor salonu, açık basketbol ve futbol alanı, yüzme havuzu, dans salonu, bale salonuyla geniş spor seçeneklerine sahiptir. Beden Eğitimi ve Spor Birimi’nin misyonu, Altınşehir Okulları öğrencilerine sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandıracak ortamı hazırlamak, kampüs yaşantısını zenginleştirmek ve kaliteli beden eğitimi, spor ve kondisyon programları düzenleyerek öğrencilere hayat boyu kullanabilecekleri spor becerileri kazandırmaktır.
 

Her yıl okulumuzun açılmasıyla birlikte öğrencilerimiz arasında yapılan seçmelerle okul takımlarımız oluşturulmaktadır. Okul takımlarımıza seçilen öğrencilerimize ‘Altınşehir Okulları Okul Takımı Lisansı’ çıkartılmaktadır. Tüm takımlarımız Nilüfer ilçesinde yapılan ilçe turnuvalarına ve Bursa genelinde yapılan okullar arası il turnuvalarına, bu müsabakalarda dereceye giren takımlarımız ise bölge müsabakalarına ve Türkiye şampiyonalarına katılmaktadır.

Özel Altınşehir Okulları’nda spor kulüpleri dersleri haftada iki ders saati olarak yapılmaktadır. Öğrencilerimize 1. Sınıfta seçtirilen Basketbol, Voleybol, Yüzme, Cimnastik, Bale, Satranç, Halk Oyunları Spor Kulüplerimiz 2. Sınıflardan başlayarak 11. Sınıflara kadar devam etmektedir. Öğrenci seçtiği bir spor kulübüyle dönemini tamamlamaktadır. Öğrencilerin kulüp kapsamında aldıkları kazanımlar değerlendirilerek dönem sonunda karne olarak verilmektedir.

Sanat Atölyeleri

Güzel sanatlarda başarılı olmak, bütün inkılaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda başarılı olamayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatıyla yer almaktan ilelebet mahrum kalacaklardır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünü felsefe edinen okulumuzda, öğrencilerimiz Ata’mızın gösterdiği bu çağdaşlaşma yolunda, sanatın her branşının ve sanatçının önemini anlayabilecekleri aynı zamanda birçok sanat branşını deneyimleyebilecekleri ortamlarda eğitim görmektedir. 

Her yıl okulumuzun açılmasıyla birlikte öğrencilerimiz sanat atölyelerinde üretmenin keyfini yaşamaya başlıyor. Yıl içerisinde açılacak olan gerek okul içi sergi çalışmalarına gerekse okul dışı sergi çalışmalarına kulüp dersleriyle hazırlanan öğrenciler birbirinden  muhteşem eserleri hem velilerimize hemde bursa halkına sunmaktadır.
 

Özel Altınşehir Okulları’nda sanat kulüpleri dersleri haftada iki ders saati olarak yapılmaktadır. Öğrencilerimize 1. Sınıfta seçtirilen Piyano, Gitar, Ritim, El Sanatları, Plastik Sanatlar, Seramik, Filografi, Tiyatro, Yan Flüt, İngilizce Drama, Halk Dansları Sanat Kulüplerimiz 2. Sınıflardan başlayarak 11. Sınıflara kadar devam etmektedir. Öğrenci seçtiği bir sanat kulübüyle dönemini tamamlamaktadır. Öğrencilerin kulüp kapsamında aldıkları kazanımlar değerlendirilerek dönem sonunda karne olarak verilmektedir.

Beslenme

İnsanoğlunun en temel ihtiyaçlarından biri beslenme. Hele çocukluk ve gençlik çağında… Hem fiziksel hem de mental gelişim için titizlikle, özenle hazırlanmaya gereksinim duyuyor. Altınşehir Okulları’nda çocuklarımızın damak tadını geliştirmek, dengeli beslenmelerini sağlamak için, yaş gruplarının ihtiyaçları doğrultusunda danışman diyetisyenlerimiz tarafından belirlenmiş menüleri, kendi mutfağımızda, hijyenik standartlarda hazırlıyoruz. Dünya Sağlık Örgütü tarafından mücadele edilmesi gereken sorunlar arasında gösterilen çocukluk çağı obezitesine karşı, rafine karbonhidratı olması gerektiğince, proteini ise daha yoğun tercih ediyoruz. Çocuklarımızın bağışıklık sistemini destekleyici doğal kaynakları; tüm öğünlerimizde salatalara, meyvelere de taşıyoruz.  

Sağlık Hizmetleri

Öğrencilere en temel ihtiyaçları olan beslenme, barınma, sağlık ve ders dışı zamanlarını ilgi ve becerileri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlamak amacı ile okulumuz pek çok alanda hizmet sunmaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin ihtiyaçlarının giderilmesine ve beklentilerinin karşılanmasına katkı sağlanarak, kendilerini tanıyan, sağlıklı, özgüvenli, sosyal bireyler yetişmesine katkıda bulunulmaktadır.

 Altınşehir Okulları öğrencileri ve çalışanlarına tedavi hizmeti okul bünyemizde bulunan sağlık merkezinde verilmektedir. Sağlıkla ilgili konularda sınıf ve koç öğretmenlerini de cevap verip öğrencilerimizin sağlığını yakından takip etmektedir.

Yabancı Dil Eğitimi ve Londra Sokağı

Yabancı dil öğretimi, temel eğitimi önemli bir parçasıdır. Bu, küresel öğrenmede ve  21. yüzyıl  çalışma toplumunda her zamankinden daha belirgindir. Yabancı dil bilgisi, genellikle ileri derece başarı isteyen öğrenciler için bir gerekliliktir. Aynı zamanda uluslararası iş, ya da küresel ortaklıklar içeren herhangi bir kariyer arayan herkes için de değerli bir kazançtır. İkinci bir dil öğrenme, herkesin iletişim becerilerini zenginleştirir, kültürel anlayışını derinleştirir, iş, akademik araştırma ve sosyal ortamlara katılımını arttırır.
    Altınşehir Okulları, İngilizce eğitiminin yanı sıra, İspanyolca, Almanca ve Fransızca dersleriyle birlikte 4 dilde yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerimiz bu sayede farklı kültürlerle küçük yaşta tanışma imkanı bulurlar.
    Çocuk Akademisinden liseye kadar yoğun bir ingilizce programı yürütülen okulumuzda öğrencilerimizin yabancı dili etkin şekilde kullanmalarını sağlamayı hedefleriz. Yaparak yaşayarak dil edinimi ilkesinden yola çıkarak oluşturduğumuz Londra Sokağımız ise ders dönemi içerisinde aktif olarak kullandığımız alanlarımızdan birisidir.
    Londra sokağı kafe, restoran, süpermarket,hastane, giyim mağazası, pet shop gibi bir çok yaşam alanını içerisinde barındıran bir sokak simülasyonudur. Öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde Londra sokağındaki her alanı yabancı dilde iletişim becerilerini geliştirecek şekilde ders programı dahilinde düzenli olarak kullanır. Böylece Yabancı dil öğretimimiz sadece sınıf içerisinde ders anlatımı, test ve sınıf içi iletişim ile sınırlı kalmaz ve öğrencilerimiz bol bol pratik yapma imkanı bulur.

Yapay Zeka, Robotik, Kodlama Eğitimi ve Atölyeleri

Gençler ileride hangi mesleği seçerlerse seçsinler, artık onlardan teknolojiye hakim olmaları bekleniyor. Günümüzün dijital dünyasında kodlama; matematik ve okuma-yazma ile birlikte temel bir gereksinim haline geldi. Kodlama en iyi erken yaşlarda öğreniliyor. Kodlamayı öğrenmek, bir yabancı dil öğrenmeye benziyor. Çocuklar sıralama, döngüler ve koşullar gibi kavramlarla ne kadar erken tanışırlarsa o kadar iyi özümsüyorlar.  Yapılan araştırılmalara göre her 3 çocuktan biri henüz konuşma dahi öğrenmeden bilgisayar, akıllı telefon, tablet vb. elektronik cihazlarla tanışıyor.  Çocukların kodlama ile tanışmaları, kullandıkları cihazları faydalı araçlara dönüştürüyor.  Kodlama eğitimi, çocukların hayal ettikleri oyun, uygulama vb. birçok yazılım geliştirebilmelerini sağlıyor.  Altınşehir Okulları, öğrencilerine gelecekteki iş yaşamlarının vazgeçilmez parçası olacak bilgileri kazandırmayı hedefliyor. Öğrencilerimiz, Kodlama ve Robotik derslerinde öğrendikleri programlama becerisi ile robotik derslerinde robotlarını programlar ve proje üretirler. Ürettikleri projeler ile ulusal ve uluslararası yarışmalara, turnuvalara katılabilirler. Böylece, öğrenciler teknolojiyi tüketen değil teknolojiyi üreten öğrenciler olarak yetişir.

  Bursa da eşi ve benzeri olmayan, geleceğin en önemli alanları arasında olan Yapay Zeka alanına ise 2020-2021 Eğitim-Öğretim alanında geçmenin büyük bir mutluluğunu yaşıyoruz. Bu alanla bilgiyi bilişime, bilişimi geleceğe döndüreceğimiz okulumuzda yapay zeka dersleri ve kulüpleriyle üreten bir nesil yetiştirmeyi planlıyoruz. Derslerimiz için yeni tasarladığımız alanlarda öğrenciler makine öğretimi, programlanabilir dronelar ve öğrenebilen robot kolları ile çalışarak geleceğe yön verecektir.

 

Kütüphane ve Dijital Arşiv

Altınşehir kütüphanemiz, öğrenci merkezli öğrenme alanlarıdır. Kütüphanelerimiz donanımlı ve okul topluluğunun ihtiyaçlarını üzere esnek bir şekilde tasarlanmıştır. Öğrencilerimizin araştırma becerilerini geliştirmeyi, hayat boyu öğrenme alışkanlıklarını desteklemeyi ve onlara farklı türlerde eserleri okumayı sevdirmeyi amaçlıyoruz. Bunun yanında öğrencilerimiz okul sonrasında bu alanımızı kullanarak eksiklerini tamamlamakta ve kendi gelişimini sağlamaktadır.

Eco-Schools

Eco-Schools, en büyük küresel sürdürülebilir okul programlarından biridir; sınıfta başlar ve gelecek nesli eyleme dayalı öğrenmeye dahil ederek topluluğa yayılır.

Programın en büyük başarısı, nesilden nesile sürdürülebilir düşünceye sahip, çevreye duyarlı insanlar yetiştirmesidir. Bu bireyler, Eko-Okullar himayesinde edindikleri davranış kalıplarını hayatları boyunca yanlarında taşıyacak, gelecek nesillere fark yaratma alışkanlıklarını öğreteceklerdir.

Eco-Schools, 73 ülkede FEE üyesi kuruluşlar tarafından ve 26 ülkede Uluslararası Okullar aracılığıyla uygulanmaktadır. Altınşehir Okulları da Eco-Schools programının uygulandığı okullardan biridir. 

Kafeterya

 Öğrencilere en temel ihtiyaçları olan beslenme, barınma, sağlık ve ders dışı zamanlarını ilgi ve becerileri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlamak amacı ile okulumuz pek çok alanda hizmet sunmaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin ihtiyaçlarının giderilmesine ve beklentilerinin karşılanmasına katkı sağlanarak, kendilerini tanıyan, sağlıklı, özgüvenli, sosyal bireyler yetişmesine katkıda bulunulmaktadır.

    Altınşehir Okulları öğrencileri ve çalışanlarına tedavi hizmeti okul bünyemizde bulunan sağlık merkezinde verilmektedir. Sağlıkla ilgili konularda sınıf ve koç öğretmenlerini de cevap verip öğrencilerimizin sağlığını yakından takip etmektedir.

Galeri

Sohbet penceresi aç
Canlı Destek
Merhaba, 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?