Cumhuriyetimizin 100.yılına Özel Dev Bayrak Yürüyüşü

20 Kasım 2023
  • Paylaş :

Bursa’da 400 metrelik Türk Bayrağı! Altınşehir Okulları’nın gurur yürüyüşü

Ülke genelinde büyük bir coşku ve gururla kutlanmaya başlanan Cumhuriyetimizin 100. Yılı, Özel Altınşehir Okulları’nda 400 metrelik Türk Bayrağı yürüyüşü ile başladı. Yaklaşık iki km’lik güzergah boyunca yaklaşık 600 öğrenci omuzlarının üzerinde yükselen Türk Bayrağı, Cumhuriyet gururunu Bursalılarla paylaştı.Altınşehirli öğrenciler, evlerinin camlarından, mağazalarının kapılarından, sokakta bu ana tanık olan vatandaşların alkışları eşliğinde, Bursa Nilüfer Altınşehir’de bulunan okul kampüsünden, bulvarın sonuna kadar yürüdü.  Bu anlamlı açılış programına seyir otobüsleri de eşlik etti.

Cumhuriyet’in 100. Yılını yıl geneline yayılan özel programlarla kutlayacaklarını belirten Özel Altınşehir Okulları Kurucusu Umut Gökçe, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerine yaraşır, dopdolu bir program oluşturduk. -Cumhuriyet 100’ümüzde- temasıyla özel bir fotoğraf albümü, spor turnuvaları, sergiler ve konserler düzenleyeceğiz. Bu kıvancı Bursalılarla, yine omuz omuza, birlik ve beraberlik içinde kutlayacağız” dedi.

Bayrak yürüyüşünün ardından okulda devam eden 100. yıl kutlamaları da izlenmeye değerdi. Coşku, gurur ve cumhuriyete duyulan sevda, gençlerin gözlerinden okunuyordu.

 

Sohbet penceresi aç
Canlı Destek
Merhaba, 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?