ALTINŞEHİR OKULLARI YAZ OKULU

Sayın Velimiz ;

2020 – 2021 Öğretim yılı sonunda , Uzman eğitici ve Antrenör kadromuzla 5-11 yaş arası tüm öğrencilerimize,  Okulumuzda Ücretsiz  bir yaz okulu olanağı sunarak, Eğitim Öğretim süreci içerisinde yaşanan pandemi sebebiyle okulundan ve arkadaşlarından uzak kalan öğrencilerimize sanat – spor derslerimizle sınıf sıcaklığını tekrar yaşatmak, eğlenceli bir tatil süreci geçirmelerini sağlamak  ve bir sonraki yıl için öğrencilerimizin kulüp seçim noktasında değerlendirmelerini yaparak , onların sosyal bireyler olarak yetişmelerine tatil sürecinde de katkı sağlamak istiyoruz.

  Altınşehir Koleji Yaz Okulunda öğrencilerimizin;

  • Yoğun geçen bir öğretim yılının ardından eğlenerek zaman geçirmelerini,
  • Düzenli bir biçimde spor yapmalarını,
  • Sanatla iç içe olmalarını,
  • Farklı fiziksel, sosyal, sanatsal beceriler kazanmalarını,
  • Zengin öğrenme ortamlarında ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini,
  • Arkadaşlık duygularını geliştirerek yeni dostluklar kazanmalarını,
  • Takım çalışması alışkanlığı kazanarak birlikte üretmenin keyfini yaşamalarını,
  • Zamanlarını planlamayı öğrenmelerini, sağlamayı amaçlamaktayız.

   Hafta içi her gün iki gurup şeklinde derslerimiz yapılacaktır. Sabah grubu ( 09.30-12.40 ) öğlen gurubu ( 13.30-16.40 ) olarak düzenlenecek olan yaz okulumuzda öğrencilerimizi, belirlenen program dâhilinde yaşlarına göre gruplandırmaktayız. Sportif, sanatsal, kültürel alanda faaliyet gösterilecek etkinliklerimiz, haftanın her günü dönüşümlü gerçekleştirilecek olup, branş öğretmenlerimiz ile birlikte İngilizce öğretmenlerimizde derslerde aktif rol alacaktır. Etkinliklerimiz, kendi öğretmen kadromuz ve antrenörlerimiz gözetiminde yürütülecek ve her gruptan sorumlu olan bir öğretmenimiz gün boyu öğrencilerimizden sorumlu bulunacaktır.

  Tüm etkinliklerimizi, Altınşehir Okulları Eğitim Kampüsünde gerçekleştirmekteyiz. Böylelikle öğrencilerimiz ile güvenli bir ortamda ve kendi branş Öğretmenleriyle etkinliklerimizi sürdürebilmekteyiz.

NOT: Yaz okulunda öğrencilerimize sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve servis hizmeti verilmeyecektir. Her öğrencimiz kendi imkânlarıyla yaz okulumuza geliş-gidiş sağlayacaktır.

   Yaz okulumuz süresince okul hemşiremiz ile öğrencilerimize sağlık hizmeti verilecektir.