ÖZEL ALTINŞEHİR FEN-AND. LİSESİ VELİ BİLGİLENDİRME YAZISI

SAYIN VELİMİZ,

MEB tarafından yapılan açıklama gereğince ülke genelinde okullar eğitim-öğretim faaliyetlerine 23 Kasım 2020 Pazartesi günü uzaktan eğitim şeklinde başlayacak ve bu online eğitim süreci 4 Ocak 2020 Pazartesi gününe kadar devam edecektir.

23 Mart 2020 tarihi itibariyle adım attığımız uzaktan eğitim sürecinde, Altınşehir Okulları olarak öğrencilerimizin örgün eğitimde edineceği tüm kazanım ve eğitim-öğretim hizmetlerini eksiksiz tamamlamayı yegane amacımız adlederek başarılı bir online eğitim süreci geçirmiş bulunmaktayız. Tekrar uzaktan eğitime geçilen bu süreçte Altınşehir Okulları kadrosu, kendine özel online eğitim platformu ile eksiksiz olarak eğitim-öğretim sürecine hazırdır.

4 Ocak 2020 tarihinde başlatılması planlanan yüz yüze eğitimde, online derslerde verilen tüm kazanımların tekrarı ders bazlı yapılacak, dolayısıyla öğrencilerimiz bir sonraki yıla eksiksiz şekilde başlayacaklardır.

Kurumumuzda yüz yüze eğitimde uygulanan sistem, online eğitime entegre edilmiş şekilde devam edecektir. Kurumumuza özel online eğitim sistemimizde;

1.       ETÜTLERİMİZ

2.       ÖDEVLER VE ÖDEV KONTROLLERİMİZ

3.       SINIF ÖĞRETMENLİĞİ VE KOÇLUK SİSTEMİMİZ

4.       SINAVLARIMIZ

5.       DİL EĞİTİMİMİZ

6.       ONLİNE ÖĞRETMEN-VELİ GÖRÜŞMELERİMİZ

aynı plan ve program çerçevesinde devam edecektir.

ETÜTLER

Etütlerimiz örgün eğitimde olduğu gibi uygulanan sınavlardaki kazanım eksiklerine göre düzenlenecektir. Etütlerimiz; hafta içi etütleri ve Quiz sınavı sonrası yapılan eksik tamamlama etütleri şeklinde olacaktır.

ÖDEVLER VE KOÇLUK SİSTEMİ

Ödevler koç öğretmeni tarafından, öğrenciyle interaktif şekilde düzenlenen haftalık çalışma programları ve branş öğretmenleri tarafından verilen ödevler olarak iki koldan haftalık olarak verilecektir.

Koçluk derslerinde öğrencilerimiz önceden belirlenen randevu sistemine göre online koçluk dersine giriş yapacak ve bireysel olarak koç öğretmeniyle çalışma programını oluşturacaktır.

Öğrencilerimize ulaştırılan haftalık ödev çizelgelerinde verilen ödevlerin kontrolü online derslerde öğretmenlerimiz tarafından branş bazlı gerçekleştirilecek, ödevlerin tamamlanma takibi titizlikle yapılarak, k12 sistemi üzerinden siz değerli veli ve öğrencilerimize dönütü sağlanacaktır.

 

 

         SINAVLAR

Örgün eğitimimizde yapılan sınav türü ve sayısı online eğitimizde de birebir uygulanacaktır. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimiz “Kazanım İzleme Sınavları”, “Deneme-Tarama Sınavları” ve “Quiz Sınavları” na gireceklerdir. Sınav takvimi veli ve öğrencilerimizle paylaşılacaktır.

DİL EĞİTİMİ

Online eğitim programımız çerçevesinde hem İngilizce hem ikinci yabancı dil derslerimiz yüz yüze eğitim programındaki saatlerde planlanmıştır. Online dersler tıpkı yüz yüze eğitim programında olduğu gibi dört beceriyi (konuşma, okuma, yazma, dinleme) kapsar şekilde planlanmıştır.

            ONLİNE ÖĞRETMEN-VELİ GÖRÜŞMELERİMİZ

Koç öğretmenlerimiz 2 ayda bir online platformda, 2 haftada bir ise telefon araması şeklinde veli görüşmelerini yapacaklardır. Örgün eğitim görüşme takvimimiz uzaktan eğitim için revize edilmiştir. Planlanan bu görüşmelerin tarih ve saati, öncesinde siz velilerimize iletilecektir.

23 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayacak online eğitim programımız öğrencilerimiz ve siz değerli velilerimiz ile en kısa sürede paylaşılacaktır

BİLGİLERİNİZE.