Ölçme Değerlendirme Çalışmalarımız

ÖDEV SİSTEMİMİZ

Akademik ve yabancı dil derslerinden verilen ödevlerimiz her sınıf seviyesinde farklı günlerde verilerek, öğrencilerimizin yaş gelişimlerine uygun şekilde düzenlenmektedir. Ödevlerimiz günlük olarak sınıf öğretmenlerimiz tarafından takip edilerek, ödev yapma alışkanlığı kazanamamış öğrencilerimize sınıf öğretmeni ve veli işbirliği içerisinde Rehberlik Servisimiz destek olmaktadır.

DEĞERLENDİRME SİSTEMİMİZ:

1.sınıftan itibaren öğrencilerimizin öğrenme düzeyleri baz alınarak çeşitli değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu değerlendirmeler okuma anlama, haftalık değerlendirmeler, aylık değerlendirmeler şeklinde gerçekleştirilerek sene başından sonuna kadar öğrencilerimizin bireysel akademik grafikleri oluşturularak, eksik kalan kazanımlarıyla ilgili grup ve bireysel çalışma etütleriyle desteklenmektedir.

 

ETÜT SİSTEMİMİZ:

İlkokulda her öğrencimiz sınıf öğretmeniyle birebir çalışma yapma fırsatı bulmaktadır. Birebir çalışmalarda sınıf öğretmenimiz tarafından sınıf içi gözlem ya da yapılan değerlendirmeler baz alınarak öğrencimizin eksik kazanımının tamamlanması hedeflenmektedir. Yapılan etütlerimiz HAFTA İÇİ Ve HAFTA SONU etütleri şeklinde randevulu ve planlı gerçekleştirilmektedir.

Amacımız her zaman öğrencimizin bir üst sınıf seviyesine geçerken bulunduğu sınıf seviyesindeki alması gereken temel kazanımları tamamlamaktır.

Bu sebeple birimimizde öğrencilerimizin bireysel farklılıkları da göz önüne alınarak bireysel farklara uygun çalışma modelleriyle öğrenciye özel birebir çalışmalar da gerçekleştirilmektedir.