Yetenek Kulüpleri

Öğrencilerimizin içinde bulundukları süreci en az sıkıntı ile geçirmeleri ve mutlu bir hayat sürdürebilmeleri için sanat ve spor kulüpleri oluşturulmuş, zihinsel ve akademik gelişimlerinin yanında sanatsal, bedensel ve kültürel açıdan da gelişimlerini tamamlamaları için lisemizde tüm imkanlar sağlanmıştır.

 

EL SANATLARI-SERAMİK-PLASTİK SANATLAR-FİLOGRAFİ

Görsel algı yeteneği yüksek, estetik bakış açısına sahip, hayal dünyasını resmetme yeteneğine kavuşmuş bireyler yetiştirmeyi, çağdaş sanat teknikleriyle yoğrulmuş öğrenciler kazandırmayı amaçlamıştır.

 

GİTAR-PİYANO

Okulumuzda enstrüman bilgisinin temelini almış öğrencilerimize, müzik yorumlama kabiliyeti kazandırmak ana hedeftir. Yıl içerisindeki müzik yarışmalarına okulumuzun orkestrasıyla katılım sağlanmaktadır.

 

EDEBİYAT KULÜBÜ-SORU KURDU

İnsanı anlamanın, analitik düşünebilmenin yolu “okumaktan” geçer bilincine sahip bireyleri yetiştirmek için açtığımız kulüplerde edebiyatla iç içe geçmiş zaman dilimleri oluşturulmakta ve öğrencilerimizin ufuklarında bir pencere daha açılmaktadır.

 

BASKETBOL-VOLEYBOL-YÜZME-SATRANÇ-MASA TENİSİ

Kulüplerimizdeki dersler yeni nesillerin temel kaynağı olan insana sağlık ve çeviklik kazandıran bir etkinlik olarak planlanır. Ayrıca öğrencilerimiz kulüplerde edindikleri becerileri profesyonellik yolunda ilerletebilmekte ve yarışmalarda belirli dereceler elde edebilmektedirler.

 

YAPAY ZEKA-KODLAMA ve ROBOTİK

Öğrencilerin planlama, karar verme, iletişim kurma, problem çözme gibi edinilmiş becerilerini ilerletmek, projeler oluşturmak, kodlama metoduna dayalı tasarımlar oluşturarak yeni dünya teknolojisine katkıda bulunması hedeflenmektedir. Öğrencilerimiz yapay zeka sınıfımızda teknolojinin her türlü gelişmesine ayak uydurabilmektedir.