Yabancı Dil Eğitimi

Altınşehir Okulları öğrencileri yaşamın içerisine dahil olmuş yabancı dil eğitimini dünya standartlarında alıyor. Okulumuzun amacı dünya standartlarında yeterli yabancı dil bilgisine sahip bireyler yetiştirmektir. İngilizce eğitiminde tüm öğrencilerimizin dil hakimiyetini kazanmış yetişkinler olması hedeflenmektedir.

Öğrencilerin yabancı bir dilde özgüvenlerini arttırmak için öğrendikleri konuları kendi hazırladıkları çeşitli sunumlarla ve yıl boyunca yapılan çeşitli etkinliklerle arttırmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte öğrencilerimizin dil kullanımları, takım çalışmaları, el becerileri ve hayal güçlerini desteklemek amacıyla uluslararası projelerde de yer almaktayız.

LONDRA SOKAĞI: Yurtdışına gitmeden yabancı dil öğrenmeyi sağlamak amacıyla geliştirilen İngilizce programımız dahlinde öğrencilerimiz Londra Sokağı’ndan yararlanmaktadır. Londra Sokağı’nda yer alan market, restoran, tiyatro, sanat galerisi, hastane, müze gibi yaşam alanlarında öğrencilerimiz görsel olarak yaşayan İngilizceyi soluma imkanı bulmaktadır.