Eğitim Modelimiz

SEVİYE SINIFLARIMIZ

Eğitim-öğretim yılı içerisinde yapılan SBS (Seviye Belirleme Sınavı) ,KİS (Kazanım İzleme Sınavı) ve deneme sınav sonuçlarının ortalamalarına göre öğrenciler akademik seviye sınıflarına yerleştirilir ve bu sınıflarda eğitim-öğretimlerine devam ederler.

 

ÖDEV SİSTEMİ

Branş öğretmenlerimizin vermiş olduğu günlük ödevler bir sonraki hafta ders programına yerleştirilmiş “ödev kontrol saatleri” nde ders öğretmeni tarafından kontrol edilir. Öğrencilerimizin yapamadıkları sorular ders öğretmeni tarafından ödev kontrol saatinde çözülerek öğrencilerin eksiksiz öğrenmesi hedeflenir. Ödevlerini yapmamış öğrenciler K12 sistemine işlenir. Veliye mesajla bilgilendirme yapılır. Ödevini yapmayan öğrenciler ise gözetmen öğretmenleri eşliğinde ödev tamamlama çalışmasına bırakılır.

 

KOÇLUK SİSTEMİ

Okulumuzda her öğrencinin akademik başarısından, sosyal-psikolojik gelişiminden, her alandaki toplumsal duruşundan sorumlu olan koç öğretmenleri olmaktadır. Koç öğretmenler haftalık ders programında belirlenen 2 ders saatinde öğrencilerin kazanım eksiklerine göre bireysel haftalık çalışma programlarını hazırlar.

Bir sonraki hafta koç öğretmen tarafından verilen soru hedefleri ve konu tekrarları çeşitli aktiviteleri içeren çalışma programları kontrol edilir. Plana uymayan öğrencilerle ilgili idari ve veli bilgilendirmesi yapılır.

 

HAFTA İÇİ ETÜTLERİMİZ

Haftalık ders programında iki ders saati olarak uygulanır. Öğrenciler kazanım izleme-tarama ve deneme sınavlarındaki çizgi altı sonuçlarına göre 3-4 kişilik masa başı küçük gruplara ayrılır. Bu gruplar okulumuzun etüt sınıflarında Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji derslerinden konu anlatımı, tekrar ve soru çözümü gerçekleştirirler.

 

 

YAZILIYA HAZIRLIK ETÜTLERİ

Sınav sonuçlarında hedeflenen kazanımı edinememiş öğrenciler resmi yazılı sınavlarına hazırlık olması için yazılı haftasından bir hafta önce yazılıya hazırlık etütlerine alınır. Eksik kazanımların telafisi yapılır.

 

HAFTA İÇİ AKŞAM ETÜTLERİ

12.sınıflarımız; öğretim yılı başından itibaren hafta içi 4 akşam 17.00-19.45 saatleri arasında akşam etütlerine kalır. Bu etütlerde her dersten soru çözümleri öğretmenler eşliğinde gerçekleştirilir. Ayrıca konu eksiği olan öğrencilerin dahil olduğu konu anlatım sınıfları düzenli olarak açılarak öğrencilerin eksiklerini gidermesi hedeflenir. Ayda bir planlanan konu anlatım sınıflarında ise tüm öğrenciler 3 ders saati şeklinde konu anlatım ve soru çözüm saatlerine katılırlar.

11.sınıflarımız; Eğitim yılının başından itibaren hafta içi 2 akşam soru çözümü ve konu anlatım etütlerine dahil olurlar. Bu şekilde 12.sınıf hazırlığını pekiştirme imkanı bulurlar.

 

HAFTA SONU ETÜTLERİ

            Özel Altınşehir Okulları’nda eğitim hafta sonu da devam etmektedir. Tüm sınıf kademelerimizde hafta sonu etütlerimiz bulunmaktadır. Cumartesi günleri gerçekleşen etütlerimiz yarım gün yapılmaktadır. Bu etütlerimizde öğrencilerimiz konu eksiklerine göre gruplandırılarak alanında deneyimli öğretmenlerinden etüt alma fırsatı yakalar.

 

LABORATUVAR-PROJELER

Okulumuzdaki donanımlı laboratuvarlarda öğrencilerimiz fizik, kimya ve biyoloji derslerinde edindikleri kazanımları, görerek uygulayarak deneyimleme fırsatı bulurlar. Öğrencilerimiz derslerde konu bazlı oluşturdukları projeleri sergileme imkanı da bulmaktadırlar. Ayrıca her öğrenci her yıl Ocak ve Nisan aylarında teslim edilmek üzere proje ödevlendirmelerinden sorumlu tutulur.