Spor Kulüpleri

Voleybol

Voleybol Kulübün amacı; öncelikle voleybol sporunu tanıtmak ve öğrencilere sevdirmektir. Voleybol branşını kulüplerimizde tercih eden tüm öğrencilerimizin hem teorik hem de uygulama alanında gelişimlerini en üst seviyeye çıkarmak hedefimizdir. İlköğretim 2. sınıftan itibaren öğrencilerimize 8-10 yaş grubuna yönelik Dön-Kazan oyunu ile voleybolla tanışma yaşını düşürmeyi ve çocuklara voleybolu sevdirmeyi amaçlıyoruz.

Basketbol

Basketbol Kulübünün amacı, öğrencilerin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak , hayata hazırlamak , özgüvenlerinin geliştirilmesi , spor disiplini , takım ruhu , paylaşma , sosyal olabilme , yenme ve yenilme duygularına alışmalarını sağlamak, basketbol branşının teknik ve taktik özeliklerini kavrayıp bunları uygulayabilecek noktaya getirebilmek.

Yüzme

Yüzme Kulübünün amacı Öğrencilerimize Yüzme sporunu tanıtmak sevdirmekle birlikte, yüzme bilmeyen Öğrencilerde temel yüzme becerileri geliştirmek, yüzme bilen öğrencilerimize ise suda kayma tekniklerini geliştirerek, serbest, kurbağa, sırt ve kelebek stilleriyle ilgili her öğrencimize hem teorik hem de uygulama eğitimlerini vererek gelişimlerini sağlamak yüzme kulübümüzün başlıca amacıdır

Ritmik Cimnastik

Jimnastik Kulübünün amacı, bedensel faaliyetlerin katkısı ile çocuklarda fiziksel ve ruhsal anlamda olumlu gelişimler sağlamak, öğrencilerin arkadaşları ile işbirliği yaparak müzik eşliğinde jimnastik hareketleri yapabilmelerini ve böylece düzgün bir vücut duruşuna sahip olabilmelerini sağlamaktır.

Satranç

Satranç Kulübünün amacı, öğrencilerin farklı öğrenme yollarına ve ilgi alanlarına sahip oldukları varsayımına dayalı olarak bilgi edinme, bu bilgiyi problemlerin çözümünde kullanma, eleştirel–yaratıcı düşünmeyi öğretmektir. Ayrıca araştırma, karar verme, dikkat, yaratıcı problem çözme, risk alma, kendi kendini yönetme becerilerini de geliştirmektedir.

Halk Oyunları

Kulübümüz; saygı, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik temelleri üzerine kurulmuştur.
Halk Oyunları ve Dans kulübündeki amacımız;
· Ekip olabilmeyi kavramak,
· Paylaşmayı öğrenmek,
· Grup bilinci içerisinde sorumluluk duygularını geliştirmek,
· Müzik eşliğinde ritim duygusunu ve koordinasyonu geliştirmek,
· Ülkemizin zengin kültürünü öğrencilerimize aktarmaktır

Bale

Derslerimiz çağdaş eğitim prensipleriyle şekillenmektedir. Bu amaçla öğrencilerimiz, yaşları ve gelişimlerine paralel olarak bale eğitimlerini almaktadırlar. Ders programlarının ve yapılan çalışmaların en büyük amacı; öğrencilerimizin doğru eğitim ilkeleri ve yüksek sanat düşünceleriyle oluşturulacak resitallerini ve çalışmalarını sahneye taşımak ve böylece kendilerini en iyi şekilde ifade etme olanakları sağlamaktır.

3-D Tasarım – Robotik

Kodlama eğitimi; bilgisayar ve robot yazılımı üretmek için atılan ilk adımdır. Bu temel eğitimin ardından öğrenciler, bilgisayar yazılımlarının, mobil uygulamaların, web sitelerinin ve basit robot yazılımlarının nasıl çalıştığını öğrenerek kendi oyun, uygulama ve programlarını geliştirebilirler. Kodlama bilen bir kişi bilgisayarları, bilgisayarlı makineleri programlayarak onlara istediği işleri yaptırabilir, bu cihazlara yeni özellikler, görevler ekleyebilir. Gelecekte ise, günümüzde depolanan büyük veriyi analiz ederek önemli zihinsel araçlardan birisine sahip olacaktır.

Akıl Oyunları

Her bireyin mutlaka yeteneklerini sergileyebileceği ve başarılı olacağı ilgi alanları vardır. Altınşehir Koleji öğrencilerine kişisel beceri ve ilgilerini ortaya çıkararak, potansiyellerini sergilemeleri için sanatsal, kültürel, sportif kulüpler ve kariyer kulüpleri oluşturdu. İlkokul 1.sınıftan 11. sınıfa kadar öğrencilerimiz en az bir yetenek kulübünde eğitim alma imkanına sahip olacaklar.

Yapay Zeka

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında , alanında uzman kişilerle oluşturduğumuz yapay zeka sınıfımızla, Türkiye de bir ilki gerçekleştiriyoruz.
Python programlama diliyle geleceğin zekasını tasarlayan öğrencilerimiz, IBM WATSON programlarıyla makinelerle hem öğreniyor , hem de öğretiyor .
Geleceğe birçok farklı istasyonla şekil veriyoruz. Mindstorms robotlar ile programlanabilir robot yapım alanı, Arduinyo ile öğrenebilen makineler alanı, Otonom robot tasarım alanı, Akıllı kart tasarım ve teknik işlemler alanı, Sanal gerçeklik gözlüğü ile hayallerinizi gerçek zamanlı görmenizi sağlayan VR alanı Programlanabilir drone eğitim alanımızla, sizlerleyiz.
Tüketen değil, üreten bir nesil için Siz de geleceğe yön veren gençlerin arasında olmak istiyorsanız biz buradayız