Spor Ile Keyifli Eğitim

Özel Altınşehir Okulları, Beden Eğitimi ve Spor derslerine okul öncesi dönemde başlayan ve sporu sevdiren , ilköğretim 2. sınıftan itibaren ise öğrencilerini branşlaşmaya yönlendiren bir Eğitim Kurumudur.

Okulumuzda ; öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarını korumak ve geliştirmek, onlara disiplinli çalışma alışkanlığı kazandırmak, spora ilgi duymalarını sağlamak, enerjilerini bu olumlu yöne yöneltmek, boş zamanlarını değerlendirmek için ilgi duydukları spor dalında çalışmalarını sağlamak, spor turnuvaları vb. faaliyetler düzenlemek, faaliyetler için ihtiyaç duyulan malzeme, beslenme, ulaşım ve tesis ihtiyaçlarını organize etmek, grup çalışmaları ve karşılaşmalar düzenlemek, , Okulumuzu temsilen, öğrencilerin yarışma ve karşılaşmalara, hem bireysel hem de takım olarak katılmalarını sağlamak, Spora önem veren ve spor kültürünü içinde barındıran bireyler yetiştirmek Altınşehir Okulları olarak en büyük hedefimizdir.

İlkokul biriminde uygulanan disiplinler arası çalışma modelinde ise öğrencilerimiz, diğer akademik ders başlıklarında gördüğü temaları Beden Eğitimi dersinde de eş zamanlı görerek ve uygulayarak hem kalıcı hem de bütünsel yolla öğrenmeyi gerçekleştirmektedir. (Beden Eğitimi-Matematik, Beden Eğitimi-Fen Bilgisi, Beden Eğitimi-İngilizce v.b)

Okulumuzdaki mevcut spor alanlarımız ; Spor Salonu , jimnastik ve dans salonu ile kapalı yüzme havuzu olup , bütün öğrenci gruplarımız yararlanabilmektedir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerimizin yıl boyunca derslerde ve kulüp çalışmalarında hem teorik hem de uygulama olarak görecekleri branşlar ;

· YÜZME
· BASKETBOL
· VOLEYBOL
· FUTBOL
· HENTBOL
· BADMİNTON
· MASA TENİSİ
· KORT TENİSİ
· HALK OYUNLARI
· JİMNASTİK
· BALE