Müzik Atölyeleri

Duygularımı şiirlerle anlatamam çünkü şair değilim. Kendimi gölgeler ve ışıkla ifade edemem çünkü ressam değilim. (Mozart) Düşüncelerimi hareketlerle de açıklayamam çünkü dansçı değilim. Ama bunların hepsini müzikle yapabilirim. Çünkü ben bir müzisyenim. Piyanoyu derslerinin temel müzik eğitiminin başında tutan Altınşehir Okulları kişisel gelişimin müzik merkezli olduğunu sanat eğitiminin bir prensibi olarak benimsemiştir. 

          Dün, bugün ve gelecekte yaşamın her alanında, her yaşta, ruhun ve psikolojinin en güçlü ilacı olan müzik, Altınşehir Okulları’nda, öğrencileriyle profesyonel destek ve eğitimle buluşuyor. Amacımız kaliteli ve doğru müzik eğitimi almalarını sağlamak ve duyarlı, yaratıcı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

          Piyano, keman, gitar, orff eğitimi, flüt, bağlama, ritm çalgıları gibi birçok enstrüman seçeneğiyle sanatçı ve uzman kişiler tarafından verilecek müzik dersleri, öğrencilerin eğilimlerine yönelik özel ders çalışmaları, sınıf mevcutlarına uygun özel salonlar ve enstrüman seçenekleriyle Altınşehir Okulları öğrencisi sosyal gelişimini en üst düzeyde tutuyor.

Piyanoyu derslerinin temel müzik eğitiminin başında tutan Altınşehir Okulları kişisel gelişimin müzik merkezli olduğunu sanat eğitiminin bir prensibi olarak benimsemiştir.