Görsel Sanatlar Atölyeleri

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki, o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” M.Kemal Atatürk

          Güzel sanatlarda başarılı olmak, her alanda başarılı olmak demektir felsefesinden yola çıkan Özel Altınşehir Okulları, bireylerin akademik başarılarının yanında sanatsal başarısına da oldukça önem vermektedir. Amacımız çocuklarımızın yetenek ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak, üretken olmalarını sağlamak, estetik duygularını geliştirmek ve özgür, renkli düşüncelerini çalışmalarına yansıtmalarını sağlamaktır.

Okulumuz bünyesindeki resim, seramik atölyeleri öğrencilerimizin kazanımlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Resim atölyelerinde kendilerini çeşitli etkinlikler ile keşfetme imkanı bulan öğrencilerimiz resimsel ifade gücünü özgürce yansıtma imkanı buluyorlar. Seramik atölyesinde öğrencilerimiz iki boyutlu ifade gücünü üç boyutlu hayallerini gerçeğe yansıtma konusunda tam donanımlı bir ortamda gerçekleştirmiş oluyor.