ÇOCUK AKADEMİSİ

ÇOCUK AKADEMİSİ |

Altın çağın, altın çocukları mutlu ve eğlenceli eğitim için biraraya geliyor.

Tohum için güneş, su ve toprak ne kadar önemliyse, çocuk için de eğitim o kadar önemlidir. Altınşehir Okulları Çocuk Akademisi geleceği parlak, ışık saçan çocuklar yetiştirmek için, modern eğitim anlayışı ile eğitime yepyeni bir soluk getiriyor.

Parmak izlerimiz kadar eşsiz ve değerli olan çocuklarımızın, benzersiz hazinelerimizin önünü açmak, hem kişilik hem de bilgi-birikim anlamında nitelikli, çağdaş bireyler yetiştirmek için, uzman öğretmen kadromuz ile tam donanımlı akademimizde kolları sıvadık, yeni güneşlerimize merhaba diyoruz.!

Okul öncesi dönem, bilişsel gelişimin en hızlı olduğu ve gelecekteki akademik başarının temellerinin atıldığı dönemdir. Amaç, anaokulu çocuğuna sayıları, renkleri, harfleri öğretmek değil, bilgiyi öğrenebilmesi için gerekli becerileri kazandırmak ve çocukların gelişimlerini desteklemektir. Altınşehir Koleji Çocuk Akademisi olarak en büyük hedefimiz, kişilikli, meraklı, sorgulayan, kendine güvenen, yaratıcı, el becerileri gelişmiş, bilgiye nasıl ulaşacağını ve ne istediğini bilen çocuklarımızı, oyun yardımı ile mutlu ve keyifli bir eğitim ortamında yetiştirmektir.

Çocuklarımızın bireysel farklılıkları ve okulumuza mutlu ve isteyerek gelmeleri de bizim için çok önemli. Bu amaçla uyguladığımız programda sorgulama, dönüşümlü düşünce ve disiplinler arası geçiş uygulanır.Olumlu benlik algısı kazanmaları desteklenir. İlköğretime ve geleceğe her yönüyle hazırlanan çocuklarımız, özgüvenli, sosyal, öğrenmeye açık, kişilik gelişimini ve toplumsal davranış gelişimini tamamlamış, ailesine ve çevresine saygılı bireyler olarak yetişir.