BİLGİLENDİRME

BİLGİLENDİRME |

Altınşehir Kolej'inde Beslenme

Özel Altınşehir Okulları'nda, ”Sağlıklı beslenme = Sağlıklı nesil” felsefesinden yola çıkılarak, önem verilen konulardan biri de beslenme konusudur. Anaokulu ve yetişkin öğrencilerimizin yemekhaneleri ayrı olup, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek  hizmeti verilmektedir. Sabah kahvaltısı özellikle dikkat, öğrenme yeteneği ve zihinsel faaliyetleri arttıran bir öğün olduğu için, ayrı önem verilmiştir.

Okulumuzda, kendi mutfağımız bulunmaktadır. Yemekler günlük ve taze olarak, konusunda uzman kadro tarafından mutfağımızda pişirilmekte  ve sunulmaktadır.Temizlik ve hijyen kurallarına özellikle  dikkat edilmektedir. Yemek menülerimiz gıda mühendisleri ve doktorumuz denetiminde, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandıracak şekilde ve günlük kalori hesaplamasına dayalı olarak hazırlanmakta ve web sitemizde paylaşılmaktadır. 

Özel Altınşehir Okulları'nde sadece Anadolu Lisesi öğrencilerimize özel, ikindi kahvaltısından sonra  hizmet vermeye başlayan kantin  bulunmaktadır. Öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesine, kantinimizde de dikkat edilmektedir. Kızartma, cips,fast food gibi sağlığa zararlı ürünler  satılmamakta, yerine taze meyve suyu, süt, ayran, bitki çayları, besin değeri yüksek sandviçler gibi sağlıklı ürünler satılmaktadır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlığı Altınşehir’in altın kuralıdır.

Altınşehir Sofra Sunumu İçin Tıklayınız...